Červenec 2010

Jsem pryč!!

29. července 2010 v 8:00 | kikusek |  Ostatní.......já
Away


Ahoj,  až si tento článek budete číst tak já už budu pryč. Jedu na dva týdny na hory. Tento článek tu bude 4 dny a potom tu každý druhý den bude nějaký přednastavený. Ale pokud tu u těch přednastavených nebude žádný komentář a nebude sem nikdo chodit tak příště přednastavovat nebudu. Všechny vaše komentáře si až přijedu přečtu . Tak se tu mějte a SB si mě prosím nemažte . Mějte se  krásně a já se na vás budu těšít .


Vaše kikusek


Appaloosa (fotoalbum Koně a poníci)

28. července 2010 v 15:11 | kikusek |  Plemena koní
Appaloosa

Plemeno: Appaloosa

Původ: USA

Výška v kohoutku: 148-150 cm

Barvy: šest barevných variant: jinovatka, leopard, mramor, sněhová vločka, bílá nebo skvrnitá


Vlastnosti:
Toto plemeno bylo chováno Indiány kmene Nez Percé. Kvůli zbarvení své srsti, které sloužilo jako maskování, byli tito koně použávi k válečným účelům. Appaloosa má velmi tenkou, hedvábnou kůži, slabě ožiněný ocas a řídkou hřívu.

Při kopírování uveď zdroj
Koníci s JK Stáj Omega

27. července 2010 v 21:17 | kikusek |  Ostatní.......já
Ahoj, tak jsem slíbila informace o těch konících z naší stáje, taky tady jsou

Omega

Pohlaví : klisna

Plemeno: Český teplokrevník

Datum narození: 12.2. 1994

Matka: 2151 Arma

Otec: 2219 Przedswit X-61

Majitel: Alena Sobotková

Moje Poznámka: Omega je takový dá se říct baterkový koník Je naprosto zlatá a parádně se na ní jezdí. Ona samotná ráda skáče ale je výborná i na drezůru. Na Omeze sem jela v této stáji úplně poprvé. JE to taková dáma. Je to jedna s dvou prvních koní v této stáji. Po ní se naše stáj jmenuje. Já ju mám moc ráda. A na to jaká je to normálně dáma miluje bahno.

Omega

Ria De Wald

Pohlaví: Klisna

Plemeno: Anglický plnokrevník A1/1

Datum narození : 7.3. 2002

Matka: Rolanda

Otec: Vernius

Majitel: Radka Harhajová

Moje poznámka: Ria je můj nejoblíbenější kůň jak jste si jistě všimli. Taky aby ne když na ní jezdím starám se o ni a učím ji nové věci. Když k nám přišla nic neuměla i přes svůj vysoký věk se stále všeho lekala. Ale teď je s ní lehce ujezditelnej koník. Je to ale pořád plňas .
Rozhodně není pro začátečníky. Já ji ale stejně miluju . A chystám ju na její první křížkový parkur.

Ria De Wald

Grátis

Pohlaví: Klisna

Plemeno: Český teplokrevník

Datum narození: 23.6.2006

Matka: 67/758 Grácie

Otec: 2817 All My Dreams

Majitel: Mgr. Erika Godytková

Moje poznámka: Grátis je takový obrovský tank. Je u nás krátce. Evka ju jezdí a závodí na ni. Ke Grátis není moc co napsat jenom že je to mladej puberťák kterej rád žere .
Je ale děsně mazlivá a proto ju mám ráda. Ostatní naši koníci mazlivý nejsou. A má udělaný tříletý zkoušky.

Grátis
Jak ste si utčite všimli sou to všechno klisny. Dokonce i náš stájovej pes je fenka. Sme prostě stáj ženskejch.


Dnešní lonžování Rii

26. července 2010 v 19:13 | kikusek |  Já Keci
Tak píšu další nudný článek z mého dne u koní.

Dneska jsem přijela do stáje a zjistila sem že boxy už jsou udělaný. A už předtím jsem byla domluvená že vezmu Riunku na lonž. A protože Ria má hodně velkej problém s tím mít hlavu dole tak sem si na ňu vzala šambon . Co by šambon mohl udělat. Tak sme šli do kruhovky a já sem jí teda ten šambon nasadila. Vůbec sem jí ho neutáhla takže jí chvilku trvalo než si všimla že ho tam má. ale jak mile si uvědomila že nemůže zvednout hlavu začala se stavět na zadní (její oblíbená činos co sem si všimla) a zběsile couvat. Vůbec sem nevěděla jak ju mám uklidnit protože ona se furt vzpínala a jak začala nečekaně couvat lonžkou mi spálila ruku . Nakonec sem teda pod ňu nějak vlezla a šambon jí rozepla. Při normální lonžování byla hodná a dokonce ani moc nedávala hlavu vzhůru . Byla sem s ňou ještě chvilu na louce a ona se pásla a já sem jí tam povídala totální voloviny ona mě stejně neposlouchala protože si všímala trávy. Potom sem ju odvedla domů celou cestu se hnala. Doma sem jí dala seno a vodu a já sem taky jela domů.


Smajlíkyzdroj

               Vaše Kikusek

Dnešní ježdění a včerejší VT Bohuňovice

25. července 2010 v 20:58 | kikusek |  Já Keci
Ahoj píšu komentář tak dlouhej že ho nejspíš nebude nikdo číst , ale potřebuju se o to s někým podělit.
VT Bohuňovice

Včera jela Evka ze stáje kam chodím (Jk stáj Omega) na Veřejný Trénink do Bohuňovic. Měla jsem ho jet taky ale tento týden sem byla nemocná a jet s netrénovaným koněm na závody je o hubu. Jela na Omeze (kdo byl dříve mé affs zná) a na Grátis (nová 4letá kobylka) byl to VT na limitovaný čas a jelikož my koně cvičíme na normální závody tak jeli obě moc rychle. Omega neměla žádná trestné body a Grátis jich mě myslím 8(byly to její první závody). V druhém závodu který jela pouze na Omeze , Evka neuseděla předposlední skok a spadla. :)

                    ↓Omega↓                                                  
                             

                      ↓ Grátis
Dnešní den

Dneska jsem jela jako skoro každý jiný den ke koním. Napřed jsem udělala boxy a potom si vzala Riu (Další nový koník) na jízdárnu. Byla strašně moc hodná a dokonce dávala i hlavu dolů ,  řeknete si třeba no a co ale ona je osmiletá plňaska a když k nám přišla tak neumělala ani cválat a zastavit. Takže když mi dá hlavu jenom na chvilku dolů sem v sedmím nebi. Konečně začínám vidět tu dřinu kterou sme spolu měli na jízdárně. Nakonec ale kolem nás projel vůz a asi dvě minuty za ním nějaký cizí kůň a Ria se začala stavět na zadní a vyhazovat tak sem to vzdala a slezla s ní.

Ria De Wald


Později doplním informace o jednotlivích koních :)                                         Vaše Kikusek

Blog má rozjezd :D

23. července 2010 v 20:53 | kikusek |  Úvod...
Ahoj lidičky, já vím stráááášně dlouho sem tu nebyla a asi ste si mysleli že se ani nevrátím.... popravde řečeno já sem si to myslela taky XD . Jenže ono se děje tak strašně moc věcí a já to nemám komu říct X(  tento blog se znova rozjede ale bude jakoby ve stylu mího deníčku (především), ale nebojte se obrázky bleskovky a nějký ten můj výtvor tu taky bude X) víte já jsem se sem chtěla vrátit už dřív ale nešlo se mi přihlásit X( až teĎ koněčně... tak dneska budu makat na Desingu..... upsssssss já vlastně nemám PFS nám se totiž rekonstruoval počítač X/ tak to netuším co budu dělat X( ale nebojte se já něco vymyslím X) mějte se pěkně a už brzy se na vás budu těšít. X*                     
...                                                                                                      Vaše zmatená Kikusek