Drezura

15. února 2009 v 17:03 | kikusek |  Sport a tréning
Tak sem se rozhodla ještě to nevzdata dát sem něco o drezůře X)


DREZURA


Termín vyhrazen pro výcvik koně směrem k zvýšené obratnosti a poslušnosti. Podle konečného cíle se rozlišuje klasická drezura jezdeckého koně, drezura koně skokana, drezura vojenského anebo policejního koně, westernová drezura, cirkusová drezura, vozatajská drezura apod. Obecně se dnes pod tímto pojmem rozumí klasická a sportovní drezura, která klidnou prácí s koněm, jeho cvičením a systematickou gymnastikou, za předpokladu náležitého přihlížení k jeho psychice, vede k plnému rozvinuti jeho výkonových možností. Jde v první řadě o optimalizaci a ekonomizaci průběhu pohybu. Využívá se maximálně mechanika pohybu koně. Základem klasické drezúry jsou srovnání, kmih, uvolněnost a takt, přičemž je kůň neustále na pomůckách a právě drezurní prací se dostává z rovnováhy přirozené přes rovnováhu kampanní do rovnováhy školní, která je předpokladem vyšších stupňů klasické drezúry.

c.č


DREZURNÍ KŮŇ

Kůň pro drezurní ježdění musí být speciálně vybraný. Musí se v něm skloubit exteriérová dokonalost s dokonalostí pohybové mechaniky a kromě toho musí být vhodný k jezdci. Pokud totiž v jiných druzích jezdeckého sportu jsou estetická kriteria vůči výkonovým podružná, v drezuře jsou významná.


DREZURNÍ SEDLO

Anglické sedlo se zvýšenou zadní rozsochou, kolmo spuštěnými bočnicemi, obyčejně s možností předozadního posunu třmenového závěsu, umožňující hluboký plný sed.

Drezurní kategorie

Dle obtížnosti jsou drezurní úlohy rozděleny do několika kategorií:
Z (základní)
L (lehká)
S (střední)
ST (středně těžká)
T (těžká)
TT (velmi těžká)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ssiska ssiska | 16. března 2011 v 14:47 | Reagovat

jak sces dostat novych SB ket sa nespatelujes

2 Canada Goose Coats Canada Goose Coats | E-mail | Web | 7. října 2011 v 10:21 | Reagovat

Your Blog is very good, I like it! Thank you for your sharing!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama